Diakonie Düsseldorf'u Ziyaret

14.10.2019 tarihinde T.C. Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazı uzman ekibiyle birlikte Diakonie Düsseldorf koruyucu aile birimini ziyaret etti.

Diakonie Düsseldorf ile Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği arasında koruyucu aile konusunda yaklaşık 4 aydır bir işbirliği gerçekleştirilmektedir.

Aile Ataşeliği düzenlediği koruyucu aile toplantılarında Düsseldorf bölgesine yakın oturanlardan aday olarak kaydettiği aileleri Diakonie kurumuna yönlendirmektedir.

Diakonie kurumu göçmen hassasiyetine uygun koruyucu aile hizmetleri konusunda bir proje başlattı. Projenin başına Müslüman bir sosyal çalışmacıyı getirdi. Aileler ile ilk irtibat bu görevli tarafından kurulmaktadır. Daha sonra bire bir görüşmeler ve ilk bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmektedir. Bu görüşmelerden sonra eğitim seminelerine katılmaya karar verenler semineler bittikten sonra koruyucu aile sertifikası alabilmekteler.

Diakonie Düsseldorf Koruyucu Aile Hizmetleri Merkezi’nin daire başkanı olan Boris Wellssow ve görevli Müslüman sosyal çalışmacı Agata Skalska aileler ilgili ilk görüşmeleri ve bilgilendirme toplantılarını düzenlemekteler.

Bay Wellssow çocukların aynı kültürden bir aileye verilmesini önemsediklerini ve bunun için kendi inisiyatifiyle bu projeyi başlattığını ve birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti bildirdi.


 


Sonraki Sayfa: Helios Hastanesi'ni Ziyaret

Önceki Sayfa : DİTİB Müşaviri Kazım Türkmen'i Makamında Ziyaret