DİTİB Müşaviri Kazım Türkmen'i Makamında Ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazı uzman ekibiyle birlikte DİTİB Müşaviri Kazım Türkmen Bey’i makamında ziyaret etti. Ataşeliğin temel faaliyet alanları hakkında bilgi verildikten sonra Aile Ataşeliği ve DİTİB kurumları arasındaki işbirliği yapılabilecek konular üzerinde görüşüldü.

Daha önceki yıllarda DİTİB camileriyle birlikte toplantı yaptıklarını hatırlatan Mazı, geleceğe yönelik özellikle koruyucu aile ve vasilik alanında daha yoğun birlikte çalışma yapılabileceğini dile getirdi.

Müşavir Kazım Türkmen ise Din Hizmetleri Ataşelerinin ve Din Görevlilerin bölgesel toplantılarına Aile Ataşeliğinden uzmanların gelip sunum yapmalarını önerdi. Böylece eğiticilerin eğitim kapsamında daha etkili olunabileceğini savundu.

İlk olarak Kasım ayında Aile Ataşeliğinin Köln Başkonsolosluğuyla ortaklaşa düzenleyeceği koruyucu aile ve vasilik toplantısına cami derneklerinde görev yapan din görevlilerinin ve kadın kolları sorumlularının iştirak etmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca DİTİB Merkezi’ndeki Aile Hizmetleri Dairesi ile Aile Ataşeliğinin birlikte çalışma kararı alındı. İki kurumun uzmanlarının kendi aralarında en yakın zamanda bir meslek görüşmesi yapmaları da görüşüldü.
 


Sonraki Sayfa: Diakonie Düsseldorf'u Ziyaret

Önceki Sayfa : 29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı Kutlamasına Katılım