IGMG "Abla-Kardeş Projesine” Katılım

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği 28.04.2019 tarihinde, IGMG Kadınlar Gençlik Teşkilatının "Abla-Kardeş Projesine” bir sunum ile aktif katılım sağladı.
 
Abla-Kardeş Projesi IGMG Kadınlar Gençlik Teşkilatı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Ortaöğretim biriminin temel çalışmalarından biridir. Avrupa’da yaşayan Müslüman gençlerin günlük yaşamda karşılaştıkları sosyal ve kültürel sıkıntıları aşmak için sunmuş olduğu önemli bir çalışmadır. Bu çalışma örnek genç ablaların, bulundukları ortamlarda ortaöğretim yaşındaki gençlere abla olarak hizmet etmesidir.
 
Bu kapsamda projeyi yürüten “ablalara” Aile Ataşeliğimizin sosyal pedagogu Meryem Bayrak “Ergenlik Dönemi ve Karakter Oluşumu” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
 
Aile Ataşeliğimize başvuran gençlerde karşılaştığımız sorunlar ve elde ettiğimiz tecrübeler örnekler ile aktarıldı. Ergenlik döneminin tanımı, özellikleri, kişilik ve karakter oluşumunda etkileri detaylı bir şekilde ele alındı.
 
IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün’ün selamlama konuşmasının ardından sunumun ikinci bölümünü oluşturan “Ergenlerde Karakter Oluşumu ve Gelişimi” için uygulama yöntemleri interaktif bir şekilde tanıtıldı.


 


Sonraki Sayfa: Mönchengladbach’da Aile Eğitim Semineri Düzenlendi

Önceki Sayfa : Köln 03.05.2019 - Koruyucu Aile Bilgilendirme Etkinliğine Davet