Monheim’da Aile Eğitim Konferansı Düzenlendi

Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği, KRV DİTİB Düsseldorf Eyalet Kadın Kolları ve Monheim Osman Gazi Camii ile ortaklaşa 24.02.2019’de 'Çocuğun Korunması ve Ailenin Sorumlulukları' adlı eğitim semineri düzenledi.
 
Programın açılış konuşmasını Cemiyet Başkanı Sayın Ramazan AKCORA yaptı.
 
Ataşeliğin pedagoglarından Emine ARSLAN-BİLGİN, aile içi tüm bireyler arası sağlıklı iletişimin nasıl olması gerektiği, Almanya‘da yaşayan büyük aile fertlerin aile birliğine katkıları, aile ve çiftler arası şiddetsiz geçimin çocuk gelişimindeki önemi, ailelerin çocuklarına karşı vazifeleri ve sorumlulukları, Almanya‘da gençlik dairelerinin bir çocuğu ne zaman ve niçin himaye altına aldıkları ve benzeri konuları geniş bir çerçeve içinde slayt sunumları eşliğinde anlattı.
 
Arslan-Bilgin, sunumdan sonra katılımcıların sorularını cevapladı ve önemli noktaları tekrar ifade etti.

Toplantıya KRV DİTİB Düsseldorf Eyalet Kadın Kolları Başkanı Kıymet YAVUZ Hanım ve 5. Bölge Başkanı Jale TERZİOĞLU Hanım da iştirak ettiler.
 
Programın sonunda ailelerin birebir sorunlarını iletebilmeleri ve danışmanlık hizmetinden faydalanabilmeleri için Ataşeliğimizin irtibat bilgileri ve Ataşeliğimizi tanıtan bröşürler dağıtıldı.


Sonraki Sayfa: Koruyucu Ailelere Vergi Primi

Önceki Sayfa : 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!